Pieczone jabłka z Protein Dessert KFD .


     Moi drodzy nie sugerujcie się samym   KFD , że to tylko dla osób z wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Każda z nas (każdy też) chce mieć mocne, lśniące włosy i paznokcie niczym szpadle, odporne na uszkodzenia. Zmorą wielu osób są rozdwajające się paznokcie. Powszechnie wiadomo, że paznokcie są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia. Każdy niedobór w organizmie, zaraz widać właśnie po nich…cienkie, łamliwe, rozdwajające się z pękającymi skórkami. To samo tyczy się włosów, jeśli mamy na głowie przysłowiowe…siano, czas pomyśleć o wzmocnieniu ich  budulca. U nas kobiet warto też pamiętać o comiesięcznym cyklu, który  wiąże się ze wzmożoną pracą hormonów białkowych i utratą białek związanych z krwią. Dlatego aby zadbać o swoją urodę i zdrowie , dobrze jest wprowadzić do diety dodatkowy zastrzyk białka.

              KFD SKLEP w swojej ofercie ma wiele produktów na które powinno się spojrzeć inaczej, niż okiem kulturysty. Część z nich śmiało i z powodzeniem może być stosowana tylko ze względów profilaktycznych. Jeśli Twoja dieta jest uboga w białko, albo zauważasz u siebie jeden z ww problemów,  warto zaopatrzyć się w jeden z KFD Protein Dessert.  Różne smaki w dużym opakowaniu, praktyczna miarka i łatwość przygotowania. To wszystko przemawia na korzyść produktu. Jednak aby nie popaść w rutynę, a wiadomo, ona jest wrogiem każdej nawet najszczytniejszej inicjatywy, proponuję Protein Dessert w nowym wydaniu.
Był już omlet z owocami ( przepis ———> TU ) teraz czas na bardziej  lekki deser.
  • 2 twarde jabłka
  • 0,5 cytryny
  • 2 łyżki żurawiny
  • cynamon
  • 2 łyżki wody
  • miarka Protein Dessert
  • 150 mik wody
              Jabłka ścinamy od góry i za pomocą łyżki usuwamy środek. Tzn chodzi o usunięcie gniazda nasiennego i zostawienie dość grubej ścianki. Jak widać na załączonym obrazku, owoc nie jest doszczętnie spenetrowany.  Przeciętą cytryną smarujemy górę jabłka aby nam nie ściemniała w pieczeniu
                 Do każdego jabłka dajemy po łyżce żurawiny i wody. Pieczemy w 160 stopniach, aż jabłka będą al dente.
                 Nim później wystygną zmiękną jeszcze bardziej. Po wyjęciu z piekarnika, wyciągamy żurawinę, a jabłka odstawiamy do ostygnięcia. Deser przygotowujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Gdy jest już sztywny jak bita śmietana, dodajemy soku z cytryny( według smaku) to sprawia, że deser nabierze innego bardziej wyraźnego smaku.
                       Następnie delikatnie mieszamy z upieczoną żurawiną. Przestudzone jabłka oprószamy w środku cynamonem, nakładamy deser , całość ponownie posypujemy cynamonem.
                Omlet był dobry i pożywny, ale jabłka podbiły moje serce na dłużej. Co tu dużo pisać….szybko, smacznie i do tego zdrowo. Oby każdy nasz posiłek był przepełniony takimi walorami. Kto ma jakieś zapytania, jest ciek innego zastosowania ww deseru niż dla urody, zapraszam na   KFD FORUM. Tam jest masa ludzi, którzy chętnie podzielą się z Wami swoimi doświadczeniami.

Komentarze