" METODA GABRIELA " Jon Gabriel Wydawnictwa VIVANTE .


To nie jest wina Twojego ciała.
Ono próbuje, jak może, radzić sobie
z rzeczami niewystępującymi w przyrodzie.Jak schudnąć bez diety_FRONT_72dpi_RGB_v01
     Jon Gabriel od lat zmagał się z olbrzymią otyłością, przez lata walczył ze swoim balastem wprowadzając w życie co rusz to nowe diety odchudzające. Za każdym razem gdy udało mu się trochę schudnąć zaraz odzyskiwał to co stracił plus nawiązkę. Problem bardzo stary i wielu z nas  bliski żeby nie powiedzieć osobisty.

Pewnego dnia Jon postanowił zmienić swoje życie i zaczął się zastanawiać....dlaczego jeśli ja nie chcę być gruby, moje ciało tak usilnie o to walczy? Co jest przyczyną, gdzie tkwi problem?

   Doszedł do bardzo ciekawych wniosków...które opisał w swojej książce pt "Jak schudnąć bez diety?" Metoda Gabriela Wydawnictwa Illuminatio

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo illuminatio

    Ciało które jest głodzone, ma przeliczaną każdą kalorię wcześniej czy później włączy tryb awaryjny i zacznie oszczędzać. Stanie się leniwe i ospałe, a każdą jedną kalorię odłoży na zapas, kiedy to dostawcą paliwa ( czyli nam) znów się zachce go głodzić.
To że napychamy się przeróżnymi rzeczami wcale nie znaczy, że nasze ciało jest syte. Może ono właśnie czuje głód, ale jaki głód ?

    Autor te wszystkie zmagania z wagą porównuje do ograniczania snu lub oddychania. Na chwilę może i zadziała, ale na dłuższą metę odbija się na nas i naszym nie tylko samopoczuciu, ale i zdrowiu.

     Już widzę te głosy....ale to co mamy się obżerać albo być opasłymi ludźmi i nic z tym nie robić, bo to nie nasza wina ?
   Nie, mamy zrozumieć że ciałem steruje umysł i to od niego zależy jacy będziemy. Że ten problem na biodrach, udach, brzuchu....ma początek w naszej głowie. 

    Nim zamkniemy lodówkę na kłódkę i zaczniemy sobie wszystkiego odmawiać, zadajmy sobie zasadnicze pytania....dlaczego jemy aż tyle i kiedy sięgamy po jedzenie? Czy wtedy gdy jesteśmy głodni, czy zaś gdy mamy problem  lub jakiś ból i chcemy go zagłuszyć czyli zwyczajnie zajeść? I dlaczego nasze ciało mimo niewielkiej ilości pożywienia jest grube? Gdzie tkwi problem? To bardzo poste....problem jest w nas,  w naszej  głowie. Kluczem do skutecznego odchudzania jest nasz mózg, to on odpowiada za gromadzenie lub zrzucanie kilogramów.  Dopiero później to czym się karmimy, jak się widzimy i na ile lubimy.

    Nie na darmo się mówi....jesteś tym co myślisz. Te i wiele innych ciekawostek można poznać czytając  " METODA GABRIELA " . Można też 
    Dla tych co szukają sposobu na walkę ze swoim balastem, dla tych co chcą poznać nowe metody, nowe spojrzenie na problem ww książka będzie doskonałą lekturą. 
    Pamiętajmy odchudzanie to nie tylko kulinaria i dietetyka, to także nasze psyche, a może nawet zwłaszcza psyche. 

    Do tego trzeba pamiętać, że każdy z nas jest inny  i próbowanie wcisnąć się w panujący szablon "piękna" jest zwykłą syzyfową pracą, ponieważ na dłuższą metę to nie działa. 
           A więc zacznijmy od tego aby siebie polubić, tak bez ale, tak w całości....i bardzo, bardzo tego chcieć, ponieważ samo nic się nie zrobi. Komentarze

 1. Bardzo ciekawa książka, może dla wielu osób być pomocna. To jasne, że wszystko zaczyna się w głowie: samoakceptacja lub jej brak... bezmyślne podjadanie przed tv czy zajadanie stresu i problemów. To ostatnie to i mnie czasem dopada ;) pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda radość, każdy dołek właśnie rodzi się w głowie i później ogarnia całe ciało. Tak samo jest w walce z naszymi słabościami i w dążeniu do celu...

   Usuń
 2. Ciekawa książka, muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile ludzi tyle sposobów na diety i sposób żywienia, ale tak naprawdę wszystko z umiarem i trochę ruchu, pracy i równowaga zostanie zachowana;) Pozdrawiam Elu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale są przypadki gdzie to za mało.... Udanego weekendu Mariola :)

   Usuń
 4. I to jest sposób na otyłość XXI wieku. Same diety nic nie pomogą, warto przemyśleć całą sprawę i dojść do właściwych wniosków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dieta czyli sposób na życie to bardzo wiele, ale bardzo często za mało. Trzeba sięgnąć głębiej i spróbować poznać przyczynę a raczej przyczyny.

   Usuń
 5. Książka musi być bardzo ciekawa, interesująca.
  Wszystko zaczyna się w głowie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, głowa to początek, drogowskaz i koniec.

   Usuń
 6. Ciekawa lektura na wakacje :) Oj, gdyby moje myśli przestały krążyć wokół słodyczy......:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc warto Małgosiu przeczytać a może jest jakieś zaklęcie? :))

   Usuń
 7. Bardzo interesująca propozycja - warto ją podsunąć naszym córkom, które niejednokrotnie wpadają w kompleksy, a potem niepotrzebnie głodzą się dążąc do ideału z żurnala.
  Pozdrawiam serdecznie Elu i życzę miłego weekendu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te głodówki Beatko to największa zguba, nie dość że wyniszcza organizm a dwa że efekty są krótkotrwałe. Dzięki kochana i Tobie również udanego :)

   Usuń
 8. Muszę się przyznać, że nigdy nie słyszałam o tej diecie. Ja mam zbilansowaną dietę przepisaną przed dietetyczkę jako, że regularnie uprawiam sport i jestem osobą aktywną. Nigdy nie byłam zwolenniczką diet, a jak słyszałam o Dukanie, to byłam strasznie zła, bo przecież każda dieta to głównie ograniczenia albo kaloryczne albo produktowe. Jedzmy zdrowo :) a nie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszka....to nie jest dieta, to jest metoda. Wskazówki, rady jak zrozumieć siebie, swoje ciało, swoje potrzeby. Banalny przykład z wodą....aby rozróżniać głód od pragnienia, czasem są mylone i to prowadzi do niepotrzebnego zapychania się. Tu nie ma mowy o głodzeniu się, jakiś wyrzeczeniach to jest poradnik jak pokochać siebie i zrozumieć dlaczego jesteśmy właśnie tacy.

   Usuń
 9. Wszystko "siedzi" w głowie ;)
  Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie....wszystko :) pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 10. Racja z tą głodówką. Ja zwykle po głodówkach faktycznie fatalnie się czuję, ale mam bardzo silną wolę, więc to dla mnie najprostszy sposób na schudnięcie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy jednak taka gra warta świeczki...? Kiedyś organizm się zbuntuje i powie dość...

   Usuń
 11. Elunia racja, i to na 200%. Ja przerobiłam wiele diet w swoim życiu, głupio się odchudzałam i jeszcze sobie narobiłam większej szkody. Bardzo ciekawa ta książka, interesuje mnie ta tematyka :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, każda jedyna i najskuteczniejsza a jak jeszcze stosuje ktoś medialny to już ludzie w nią wierzą, A tu nie tendy droga....

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. Jest bardzo ciekawa...a jednocześnie "prosta w odbiorze".

   Usuń
 13. Książka musi być ciekawa, bo już postawiona teza jest bardzo słuszna - od głodowania jeszcze nikt nie schudnął niestety. Robimy sobie tym wielką krzywdę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jak już jesteś nie bądź leń, rzuć pod postem choć swój cień. :)